MBA Chances עמוד הביתHaas_business_school Booth_business_school Columbia_business_school Harvard_business_school INSEAD_business_school Kellogg_business_school London_business_school Sloan_business_school Stern_business_school Stanford_business_school Wharton_business_school
  הודעות חדשות הודעות חדשות הזנת RSS - הובלות לארה’’ב
  שאלות ותשובות שאלות ותשובות  חיפוש בפורום   הירשם הירשם  היכנס היכנס

הובלות לארה’’ב

כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <123
הודעה
  שיחה חיפוש שיחה חיפוש  אפשרויות שיחה אפשרויות שיחה
כותב
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט dalit ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 14 בפברואר 2007 ב 15:50 dalit  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

מצב: לא מחובר
נקודות: 581

To: All

לא רוצה ממש להתערב לך בשיקולים, אבל למה לסחוב ריהוט כמו שידה לתינוק?
תכנס לקרייגסליסט ותקנה שידה יד שנייה בגרושים...
(או אפילו יש מצב שחדשה תעלה לך פחות מהמשלוח).

ממליצה לך מאד להכנס לפורום "להיות הורים בחו"ל" בתפוז (מס' 689). הם יעזרו לך מאד עם שאלות כמו איזה ציוד לקחת, מה מיותר, מה ניתן להשיג בזול ואיפה.
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט ilanvag ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 14 בפברואר 2007 ב 21:44 ilanvag  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 201

To: dalit

היי דלית,

תודה, אני אכנס לפורום שהמלצת בתפוז, עוד לא הייתי שם. אני ממש לא רוצה לקחת שידה הארץ; הבעיה היא ששמעתי מהרבה חברים שם שהשידות האמריקניות בנויות גרוע, והן סיוט גם לתינוק וגם לגב של ההורה... (אז מילא לגביי, אני אסתדר, אבל אני דואג לאשתי שתהיה אחרי לידה...).

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט ndh ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 14 בפברואר 2007 ב 22:20 ndh  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 28

To: shimonh

היי שמעון

תכלול גם אותי בחישובי המשלוחים + בת זוג וילד

אתה בטח יודע את הכמויות של המשלוח יותר טוב ממני

ניסן

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט dalit ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 15 בפברואר 2007 ב 22:09 dalit  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 581

אני באופן אישי בונה על שידה של איקאה...
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט shimonh ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 15 בפברואר 2007 ב 22:32 shimonh  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 177

To: ndh

היי ניסן,

הוספתי אותך לרשימה ואתה אמור לקבל לינק לקובץ המשותף לאמייל. תגיד לי אם לא קבלת.

לגבי הכמויות, האמת היא שאין לי מושג. אולי מישהו מהסטודנטים ששלחו פעם יכול להעיד על סדרי גודל במ"ר ביחס למה ששלחו. אולי החברות שליחויות תוכלנה לעזור לנו לאמוד.

תודה,

שמעון.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט shimonh ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 17 בפברואר 2007 ב 08:43 shimonh  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

עדכון:

1. יצרתי קשר עם 2 חברות עד כה. בעיקרון, השירות לא יהיה מוגבל לקונטיינר ספציפי ככה שכולנו יכולים להשתתף ללא תלות בעיר היעד בארה"ב.
  2. המחיר כרגע הוא 250$ למטר מעוקב כולל הכול אבל ככל שיצטרפו יותר, נוכל למנף את זה להוזלת השירות.
  3. נציג אחת החברות הציע להרצות לנו על הפרוצדורה ולענות על כל שאלה (למשל, איך אפשר לאמוד מכה מטר מעוקב צריכים, ביטוח, שירות, זמנים, הבדלים בין חוף מערבי למזרחי, ועוד ועוד...).
  4. מי שמעוניין להגיע לפגישה כזו, נא ליצור קשר כאן: shimonhason@gmail.com
  5. גם כאלו שעוד לא החליטו לאן הם הולכים או כאלו שמחכים לתוצאות הסיבוב השני מוזמנים להצטרף.  
  6. מעבר ללימוד, אני מאמין שלנוכחות נכבדה תהיה השפעה על גמישות המחירים.... אז בואו בהמוניכם.

תודה,

שמעון.
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט UPA ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 18 בפברואר 2007 ב 00:43 UPA  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 42

To: ilanvag, All

וואי, הודעה ממש מפורטת,

מה שאוכל להוסיף הוא ש KLM ו AirFrance מאפשרות גם הן את החריגה.

ואחזק את ההמלצה שלך לטוס דרך אירופה- עצירה בניו-יורק נוראית משתי סיבות:

1. האמריקאית התחלקו על השכל עם כל נושא האבטחה מאז ספטמבר 11.

2. כהמשך ישיר לסיבה הראשונה- כשיש קונקשיין בארה"ב- הנוסע חייב להוציא את המזוודות ואז למוסרן מחדש(כל התהלך מתחילתו עד סופו!!)-לטיסה הבאה. באירופה המזוודות עוברות בין המטוסים- הנוסע רואה אותן רק בנקודת היעד לאחר שמסר אותן בנתב"ג.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט shimonh ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 21 באפריל 2007 ב 10:14 shimonh  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

ברכות למתקבלי הסיבוב השני ולאלו שהחליטו (או קרובים להחליט) לאן הם הולכים.

הרשימה להובלות עדין פתוחה ומי שרוצה להצטרף מוזמן לשלוח אמייל ל: shimonhason@gmail.com

עדכון לגבי התהליך ישלח למעוניינים.

תודה,

שמעון.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט ilanvag ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 04 במאי 2007 ב 10:26 ilanvag  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 201

To: shimonh, All, Limch

טוב, אני כבר חושב כמה ימים על הפוסט הזה, בין התרוצצויות וסידורים שונים ברחבי בוסטון/קיימברידג', ורוצה לשתף אתכם בחוויית המעבר שלי, ובייחוד בכל הפאקים והדברים שנדפקו מבחינת התכנון (שנראה היה מושלם, אבל התברר בסופו של דבר ככזה שהיו בו הרבה בעיות). אז זה הולך להיות פוסט מאוד ארוך, אני מתנצל מראש, אבל אני חושב שזה יסייע וייתן כיווני מחשבה לכל מי שמתכוונים לשלוח דברים במכולה.

ראשית, רקע קצר: תכננו לשלוח מראש את חדר השינה שלנו, שהוא די חדש ומאוד איכותי, ועוד כמה ארגזים וכדומה. החישוב שאנחנו עשינו הוא שההיקף יהיה בסביבות 5-6 מטר מעוקב, כלומר שלא נעבור את ה-1500 דולר (אנחנו משלמים לאוקיינוס 250 מטר מעוקב למטר, ועד עכשיו יש לנו רק מלים טובות לומר עליהם).

הפאק הראשון בתכנון הוא שרציתי לישון על המיטה הנוחה עד הרגע האחרון, ולכן הזמנו אריזה ליום האחרון, בבוקר שלפני הטיסה. טעות חמורה וקריטית, שהתבררה בתוך שעות בודדות, עוד במהלך האריזה. האורזים הגיעו בסביבות 8:00 בבוקר, ועד שהם הלכו זה כבר היה בסביבות 12:00 בצהריים. מזל שהכנו המון ארגזים עוד לפני כן (ספרים, צעצועים, בגדים ועוד), כי אחרת הבלאגן היה עוד יותר גדול. מה שקרה הוא שנשאר לנו חצי יום לסדר את כל המזוודות והארגזים לטיסה, כי מאוד קשה לסדר הכל לפני האריזה למכולה; בנוסף, כל הזמן גילינו דברים מאחור ששכחנו לשלוח במכולה, וזה אחרי שהאורזים כבר סיימו לארוז ונסעו, והיה מאוחר מדי בשביל לתקן (וכתוצאה מכך נאלצתי לקחת אתי במטוס קילוגרמים רבים ומיותרים, שלא תכננתי לסחוב אתי בטיסה).

דבר נוסף הוא שצריך להיות מוכנים היטב, עם כל מה שרוצים לקחת, כי החבר'ה הללו מאוד מקצועיים, ומתקתקים את העניינים מאוד מהר.

דבר שלישי - ככלל, תמיד תגלו בדיעבד שארזתם הרבה מעבר למה שהתכוונתם מראש לקחת; ושיש לכם הרבה יותר רכוש/ג'אנק בארונות ממה שאתם חושבים. לא יודע למה, חוק מרפי, אבל ככה זה עובד. אצלנו, התגלה בדיעבד, לאחר בדיקה מקיפה של כל הדברים, שלקחנו איתנו קצת מעל 8 קוב(!), שביחד עם ביטוח זו עלות של מעל 2000 דולר(!!), הרבה מעל מה שהתכוונו להוציא. אצלנו אמנם הייתה פחות ברירה, כי חלק מהארגזים כוללים ספרות וחומרים של אשתי מהדוקטורט, שהיא חייבת בשביל הפוסט בהארוורד - אבל עדיין... 8 קוב... :-(

דבר רביעי ואחרון - כתוצאה מהאריזה המאוחרת עבור המכולה, התחלנו גם לארוז די באיחור לטיסה. ארזנו עד ממש לרגע האחרון, שהגיע מוביל לקחת אותנו לטיסה (כי גם בטיסה היו הרבה דברים, ולא היה לי כוח לסחוב לבד מזוודות ששוקלות 32-35 ק"ג). כתוצאה מכל אלה, השארנו אחרינו די הרבה בלאגן בדירה, שאחותי המסכנה כבר עובדת כמה ימים לסדר; ותוך כדי היא מוצאת דברים שנעלמו בתהליך ולא טסו איתנו, והיא תשלח לנו בארגז בימים הקרובים (שירות השליחים של רשות הדואר [EMS], בסביבות 700 שקל ל-20 ק"ג).

אז מה בעצם המסקנות שלי, ומה אני ממליץ לכם?

1. אם אתם לא חייבים, ותרו על המכולה. זו ההמלצה הכי חשובה. אם היינו יכולים לוותר על ארגזי הספרים והחומרים עבור אשתי, אולי הייתי מוותר גם על חדר השינה ועל כל הבלאגן, מוכר הכל וקונה פה מחדש. 2000$ פה זה המון כסף, בשביל ריהוט יד שנייה, וואפשר לרהט דירה שלמה (יד שנייה) בסכום הזה. בנוסף, שימו לב שכל אדם יכול לעלות לטיסה עם 2 מזוודות ענקיות, ותמיד אפשר לקחת עוד מזוודות (בסוויס שילמנו 135 דולר על כל מזוודה נוספת, שמעבר למותר עבור כל אדם).

2. אם אתם כבר שולחים מכולה, דאגו שיבואו לקחת את הדברים לפחות 5-6 ימים מראש, ורצוי אפילו רחוק יותר ממועד הטיסה. זה ישאיר לכם מספיק זמן ל"מקצה תיקונים", למצוא עוד דברים ששכחתם להוסיף למשלוח ולדאוג להוסיף אותם (צריך לסגור את זה מראש עם חברת המשלוחים, אפילו אם זה אומר שאתם צריכים להביא את הדברים אליהם - בדר"כ יהיה מדובר בדברים קטנים יחסית). בנוסף, זה ישאיר לכם מספיק זמן בשביל להתארגן על הבלאגן בדירה שנשאר לאחר שהאורזים יוצאים (ותאמינו לי שזהו המצב), ולהספיק לארוז לטיסה ולסדר את הדירה (רלבנטי מאוד עבור מי שצריכים לפנות דירה מושכרת, ואז כדאי לארוז אפילו שבוע ויותר לפני הטיסה).

זהו, זה מה שעולה לי כרגע בראש, בשעה 3:15 שעון בוסטון. מזג האוויר פה נפלא בשבוע האחרון, העיר מדהימה, ואני הולך לישון קצת.

ביי לכולם,

אילן

חזרה לראש העמוד
 כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <123
  שתף שיחה   

תגובה מהירה
שם:

הודעה:
   לא ניתן לעקוב אחר קישורים מהפורום הזה
 אפשר קודי פורום
קוד אבטחה:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh רענן תמונה