MBA Chances עמוד הביתHaas_business_school Booth_business_school Columbia_business_school Harvard_business_school INSEAD_business_school Kellogg_business_school London_business_school Sloan_business_school Stern_business_school Stanford_business_school Wharton_business_school
  הודעות חדשות הודעות חדשות הזנת RSS - קיבלת הצעת עבודה? אנא ספר עליה!
  שאלות ותשובות שאלות ותשובות  חיפוש בפורום   הירשם הירשם  היכנס היכנס

קיבלת הצעת עבודה? אנא ספר עליה!

כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <1 2345>
הודעה
  שיחה חיפוש שיחה חיפוש  אפשרויות שיחה אפשרויות שיחה
כותב
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט rash733 ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 במרץ 2009 ב 10:24 rash733  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

מצב: לא מחובר
נקודות: 323

To: All

הטיעון של זרים שלוקחים מאיתנו את העבודה מעורר בי אי נוחות...
זה מתדרדר אח"כ לזרים מתחתנים עם הנשים שלנו
ואח"כ לגירוש זרים
ואח"כ לפוגרומים..
מה גם שזרים שמגיעים עם יכולות והשכלה ממדינות מפותחות
גם קונים בתים או משכירים עורכים קניות ויכולים להוות תמריץ לכלכלה-עיין ערך העליה הגדולה לישראל מחבר העמים
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט nyaniv ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 במרץ 2009 ב 10:32 nyaniv  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 84

שלא ידאיג אותך. ארה"ב זו מדינת מהגרים, תעשה סיבוב בסן פרסיסקו לדוגמא ותראה רק סינים, קוראנים והודים. גם אם חלקם על H1B אי אפשר לדעת את זה. היופי במדינת מהגרים (בדיוק כמו ישראל) זה שלא ממש הולך עם גזענות "מסודרת ושלטונית".
איפה שבאמת צריכים לדאוג זה אירופה ובריטניה באופ ספציפי. אירופה מומחית בייצוא גזענות ושנאת זרים. היום הבריטים מפגינים נגד איטלקים ופקיסטנים "שלוקחים עבודה לבריטים". אחת הסיבות העיקריות שפסלתי את אירופה היה הרקורד המצוין שם עם יהודים, לא שקנדה זה מקום ציוני, אבל לפחות זו מדינת מהגרים כמו ארה"ב.
הקיצר, שלא ידאיג אותן יותר מדי.
יניב, סטודנט ב- Ivey
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט dvasht ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 במרץ 2009 ב 14:11 dvasht  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 156

To: rash733, nyaniv

הטיעון הזה מעורר גם בי אי נוחות. ארה"ב היא מדינה מדהימה, אבל חסרונות רבים לה. יש פה המון אנשים בורים (מרכז ארה"ב, שזה רוב ארה"ב, זו חבל ארץ הזוייה לחלוטין). זה שארה"ב היא ארץ של מהגרים לא אומר כלום. תסתובב מספיק זמן עם קבוצה זו או אחרת ותבין למה... ואם תסתכל טוב טוב תראה (לרוב, לא תמיד) שהסינים הולכים עם הסינים, ההודים עם הודים, המקסיקנים עם המקסיקנים וכו...

לא צריך לצאת בהצהרה נגד זרים בשביל להיות נגד זרים. אפשר פשוט לשנות את מדיניות גיוס הסטודנטים (אני חושב שהכמות של החברות שהפסיקו לגייס סטודנטים בינלאומיים מרקיעה שחקים בימים אלו).

מצד שני, האם אפשר להאשים אותם? (כל עוד זה רק מסתכם לענייני עבודה). זו המדינה שלהם, זה הבית שלהם, האם ארה"ב לא צריכה לדאוג מבחינת תעסוקה קודם כל לאזרחיה??? (ואם זה ישרת את המדינה להביא כמה זרים מדיי שנה אז למה לא). הבעיה הגדולה היא שעכשיו זה מאוד פופלרי להיות נגד העסקה של זרים מכיוון ש"זר" תופס מקום עבודה של מקומי- ולטענתם של המסיתים, זה לא הגיוני כאשר שיעור האבטלה עולה ועולה ועולה ועולה.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט gileyal ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 במרץ 2009 ב 14:32 gileyal  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 329

מי שלא ראה את הפרק של סאות' פארק עם האנשים שחוזרים אחורה בזמן כדי לעבוד בשנים של הפריחה חייב לטוס ולראות אותו עכשיו.

http://www.youtube.com/watch?v=Q2fGl9587X8

העובדה שלא רוצים לאפשר לזרים לעבוד בצורה חופשית לא שונה מרוב המקומות בעולם שנחשבים למקומות שכדאי לעבוד בהם (למשל ישראל - נסו להיות לא יהודי שרוצה לבוא לגור בארץ ולעבוד בארץ). מי שלא ראה את מסעות ג'יימס בארץ הקודש מפסיד, אגב...

בכל מקרה, מבלי לגרוע מהעובדה שכמובן יש בארה"ב גם גזענים מטורפים ומשוגעים, לא צריך לקחת את ההקשחה במתן ויזות עבודה לקיצוניות. הם מנסים להגן על העובדים שלהם וזה בסה"כ לגיטימי, גם אם זה מאד מבאס.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט epony ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 05 במרץ 2009 ב 14:56 epony  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 940

או, סוף סוף מדברים פה על משהו מעניין ולא רק על GMAT...  

טוב, יש פה המון נושאים שצריך לכסות, אז אני אנסה להיות יסודי:

• Career Switch: שינוי כיוון בקריירה חל על פני שלושה מימדים: מיקום, תעשייה ותפקיד. מנתונים שראיתי ב-Career Services שלנו, הסיכוי להצליח בשינוי על-פני כל שלושת המימדים הוא סביב ה-5% בממוצע, ויש טוענים שבימינו זה אף פחות מכך (לעומת זאת, בשנים טובות הרבה יותר אנשים הפכו לבנקאים ויועצים בלי כל קשר למה שהם עשו קודם...) כל מי שלא מתכנן לחזור לישראל עם תום הלימודים כבר מסמן בפועל "וי" ליד מימד המיקום, כך שהלכה למעשה אפשר לעשות שינוי רק בעוד מימד אחד ועדיין לשמור על סיכויים ריאליים למצוא עבודה. כל זאת בלי קשר לעובדה ששוק העבודה כרגע רחוק מלהיות מזהיר, וזה לא ממש משנה באיזה מדינה מחפשים. בתקופה הנוכחית, כדאי אולי לשקול שינוי מצומצם יחסית במיקום, דהיינו להישאר באיזור ביה"ס בו אתם לומדים כדי "לחסוך" למעסיקים פוטנציאליים את הוצאות הרילוקיישן שלכם.
  • MBA בראי התקופה: כמו שכתבתי באופן אישי למישהו במייל לא מזמן (ובדיונים אחרים מעל דפי פורום זה), אני אישית חושב שניתוח ROI של ה-MBA מחמיץ לא מעט פרמטרים שאינם בהכרח כמותיים, אך בהחלט מהותיים בהחלטה האם ללכת על MBA או לא. כמו שעומר כתב למעלה, חוויית ה-MBA עצמה שווה לא מעט (וזה בלשון המעטה!), וכך גם ההשלכות ארוכות הטווח של התואר ושל "כרטיס הכניסה" לרשת הבוגרים של ביה"ס.
  • שינוי קריירה ל-"מקצוענים": כמו שיניב ועידן כתבו, יש מספיק אלטרנטיבות וכיוונים אופציונליים לשינוי כיוון בקריירה גם מבלי "לקפוץ" למשהו שונה לגמרי. בסופו של דבר, גם אם אתה עו"ד או מהנדס ואתה חושב שבעצם התמקצעת יותר מדי ואין דרך חזרה פרט לשינוי קריירה על פני כל שלושת המימדים לעיל (מיקום/תעשייה/תפקיד), החשיפה למגוון הקריירות האדיר הקיים לתלמידי MBA (כן, גם בשנים שחונות) בהחלט יכולה לשנות את דעתך. עו"ד רבים מגיעים עם כישורים אנליטיים מוכחים וכן עם נסיון רב בהתנהלות מול לקוחות, בניהול מו"מ ובתחום המסחרי. ניסוח נכון של הנסיון והכישורים הללו בקו"ח ובראיונות עבודה יכולים לעזור בשינוי קריירה גם על פני כל שלושת המימדים, למרות האמור לעיל. כמה דוגמאות לעו"ד ישראלים מהמחזור שלי ב-INSEAD: אחד מנהל פיתוח עסקי לאחת מרשתות ה-TV הגדולות בעולם בזכות הנסיון המסחרי שלו בתחום המדיה; אחד מנהל מסחרי בחברת תרופות אמריקאית גדולה בזכות הנסיון המסחרי והכישורים האנליטיים שלו; ואחד היה עו"ד בחברת ביו-טק והיום הוא מנהל אדמיניסטרטיבי של מרכז רפואי מוביל בחקר הסרטן. מהנדסים גם יכולים לזקוף לעצמם כישורים אנליטיים, אבל מה שבאמת מבדיל אותם הוא תפיסה כמותית מאוד חזקה וכן נסיון רב בסביבה של ניהול פרוייקטים. הרקע הזה מאוד קוסם לחברות ייעוץ ולבנקים, אבל בהחלט אפשר גם להישאר בתעשיית ההיי-טק ולהחליף תפקיד. דוגמאות למהנדסים ישראלים מהמחזור שלי: מנהלת שיווק באחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם בתחום הסלולר; מנהלת פיתוח עסקי בסטארט-אפ מצליח; מנהל פרוייקטים במסלול פיתוח למנהלים בכירים ב-"בזק" של מדינה אירופאית גדולה; ומנהל במחלקה האסטרטגית של חברת תוכנה בינ"ל גדולה.
  • H1B ואישורי עבודה: לא יודע מה איתכם, אבל כשאני קראתי את הכתבה שתומר קישר אליה על ה-H1B, הבנתי שעיקר הדאגה כרגע היא ספציפית לנושא של הונאה בהשגת ויזות מסוג זה בעיקר עבור תפקידים טכניים בחברות אאוטסורסינג שגם אמריקאים יכולים לעשות. באשר להצעת החוק המיועדת להפוך את התהליך לעוד יותר מסובך לכולם, לא הייתי נכנס לפאניקה כי בפוליטיקה יש תהום עמוקה בין הנאמר לנעשה... בכל אופן, אני מאמין שחברות רבות ינסו להיות "יצרתיות", למשל ע"י שליחת אנשים לרילוקיישן לשנה ואז החזרת לארה"ב על ויזת L-1 (ויזה מיוחדת לרילוקיישן לתוך ארה"ב של עובדים קיימים של החברה מסניף אחר בעולם). באשר להצהרות של יניב על גזענות, תכננתי להגיב פה ארוכות, אבל אני אוותר ואגיד רק (בתור מישהו שעובד בלונדון, שהקולגות שלו הם יוונים, ספרדים וקוריאנים ושחבריו הטובים הם קנדים, אנגלים, איטלקים, צרפתים, הודים וכיו"ב ) שהפוסל במומו פוסל.

וכדי לסיים בנימה חיובית אני רק רוצה לחזק את רן ולאחל לכל הרווקים מבינינו שימצאו אמריקאית בלונדינית וארוכת רגליים להתחתן איתה בשביל הגרין-קארד 

אה, כן, עוד דבר קטן לסיום:

ב ל י   פ א נ י ק ה    

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט nyaniv ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 06 במרץ 2009 ב 19:08 nyaniv  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

epony.
קראתי את הפוסט שלך, והחכמתי. הסטטיסטיקה של 5% הצלחה היא פסימית אפילו יותר ממה שהערכתי, מזל שאני עובד על שינוי בשני מימדים בלבד

אגב, לגבי גזענות, אין צורך להגיב באריכות, אני לא מדבר על שותפיך לעבודה וזה הרי ברור. התקפות אנטישמיות עלו בצורה משמעותית בשנה האחרונה באירופה ואף אחד לא מאשים את בוגר הMBA הממוצע.
כנראה שאתה בר מזל ולא נתקלת בתופעה ומי יתן ולא תדע על מה אני שח.. למרות זאת, כאבא לילדה, אין לי את הפריוילגיה. בתקופות פוליטיות פחות טעונות נתקלתי גם נתקלתי חבר'ה לא סימפטיים, ועם כל הישראליות שלי זה עדיין היה כמו בוקס בבטן. כיוון שאני מתכוון להישאר מספר שנים בחול לפני החזרה לארץ, בתי תלך לבית הספר בחול ולדאבוני (כן, גם בקנדה) היא כנראה תיתקל בכל מיני חכמי הדור עם בטן מלאה עלינו. אני בקשר עם מספר עולים מצרפת ויש לי קרובים בבריטניה שאמרו את זה ככה: כל עוד לא מזהים שאתה יהודי או ישראלי אתה בסדר.. אם יודעים (ושוב, לא בקרב בוגרי הMBA הממוצעים, אלא בקרב מהגרים ואו מעמד סוציו אקונומי נמוך) צפה פגיעה.
כמו שאתה אמרת, בהחלט בלי פאניקה, עלי אני לא דואג, יש לי פה גדול שצריך ואני יודע לשתוק שצריך. הבת שלי זה סיפור אחר. אם היא תהווה מטרה, מה שסביר מאוד בבריטניה, צרפת, ספרד וכו' אני אהיה בבעיה, בחרתי בקנדה על פני אירופה מסיבות רבות שזו אחת מהן, וגם זה לא פיתרון קסם לבעיה.
כמובן שלא התכוונתי להעליב אף אחד, לא לפגוע ולא להכליל, אני מדבר מניסיון אישי ומידע וניסיון של מכרי. INSEAD היה ונשאר, יחד עם ברקלי one of my fantasy schools ואם אחשוב אחרת על אירופה עוד כמה שנים, לך תדע, אולי אנסה את מזלי עם PHD שם.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה ואני מתנצל אם מה שכתבתי הובן שלא כהלכה, קשה, קשה עם מדייה חד מימדית
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Ross ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 28 באוגוסט 2009 ב 17:13 Ross  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 24

הי, יניב!
אני שוקל את IVEY כעת, לעומת בתי הספר באמריקה בדיוק מאותה הסיבה שאתה עשית זאת: היעדר בעיות להישאר שם לאחר הלימודים.
השאלה העיקרית שלי היא כזאת: אני עובד בהי-טק, אך רוצה לשנות כיוון לעצמאי. לאחר MBA ב, נגיד, SLOAN או KELLOGG אני די בטוח שאוכל למצוא קשרים, משקיעים ויהיה לי מספיק ידע לעשות זאת. האם זהו המצב לגבי IVEY בקנדה?
תודה!
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט nyaniv ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 28 באוגוסט 2009 ב 20:36 nyaniv  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

הי ROSS,

לשנות כיוון לעצמאי זה תמיד טוב (אני לא ממש אובייקטיבי, שכן גם אני עברתי מהייטק לעצמאי, עוד שהייתי בארץ). אתה צריך לחשוב באיזה תחום.... קשרים אתה תשיג בכל בית ספר אליו תלך, זה לא משהו שבא לבד, אלא אתה צריך לעשות את זה בעצמך. בארץ קוראים לזה קשרים או קומבינות ובצפון אמריקה NETWORKING. הכיתה שלך בכמעט כל בית ספר לא תהיה ברובה מכוונת ליזמות (עצמאי או בעל חברה = יזם) פרט אולי לבבסון בארה"ב, אזי אתה תאלץ למצוא בכל בית ספר את אלה שכן מעונינים וליצור איתם קשר. לIVEY יש את ה- entrepreneurship club שאתה משם יוצר קשרים לתוך התעשייה (שוב, תמיד קריטי התחום אליו מכוונים). יתרה מזאת יש בIVEY שני פרויקטים שאתה צריך לבחור אחד מהם:
ICP וNVP
ICP זה פרויקט קונסלטינג שטוב לעשות בשביל ניסיון מקומי + קשרים + המלצות ויעזור אם אתה רוצה לעבוד אחרי זה.
ליזמים עדיף ה-NVP שזה פרויקט יזמות שאתה עושה עם עוד כמה סטודנטים. אתה צריך רעיון שיסכימו עליו גם חברך לקבוצה, תוכנית עסקית (שילמדו אותך לעשות) שתעבור אישור לעשות חקר שוק. סיום הפרויקט הוא בPITCH למשקיעים. 30% בערך מהפרויקטים האלה מסתיימים בממש חברה ופעילות עסקית אחרי התואר.
עכשיו לדקויות: אתה לא בהכרח יכול להישאר פה בקנדה ולפתוח עסק בלי PERMANENT RESIDENT בדרכון. אתה רשאי להישאר לתקופה שווה למשך הלימודים ולעבוד (כלומר, מקבל אישור עבודה והולך לחפש עבודה ולא הפוך). אם אתה רוצה לפתוח חברה אתה צריך שותף אזרח או PR בקנדה (לא כזה נורא כי אחד מחבריך יכול להיות השותף הזה). עוסק מורשה (עצמאי) אני לא יודע בדיוק מה אפשרי ולא.

אני לא אתחייב לך על שום בית ספר באם אתה תיצור קשרים אפקטיביים או לאו. לIVEY יש מוניטין טוב מאוד בקנדה והרבה יזמים יצאו מפה בקנדה. בכל מקרה אתה תצטרך לעבוד קשה כדי לוודא שאתה הופך כל אבן ויוצר קשרים והזדמנויות.

כיוון שלא גרת בצפון אמריקה (אני מניח שלא) ואין לך ניסיון מקומי, אולי גם כדאי לשקול לעבוד פה לפני שתפתח עסק. זה נותן יותר קשרים ויותר ביטחוןן. לגבי לפתוח עסק מייד אחרי התואר, תזכור שכעצמאי יש חודשים טובים וטובים פחות, וההלוואה יורדת כל חודש בחודשו. זה אומר שאתה תצטרך יופי של ביטחון עצמי (והלוואה נוחה) כדי לעשות את זה (ואנשים עושים את זה, אך כל מקרה לגופו). דבר נוסף שצריך להישמר מפניו זה תכנון אסטרטגי שגוי. הבסיס של כל תכנון אסטרטגי נכון הוא קודם כל לשאול "במה אני טוב? במה אני חזק?" ועל זה לבנות אסטרטגיה. לדוגמא, אני הייתי עצמאי, חייתי את החיים האלה של חודש טוב וחודש רע, אני יודע בדיוק במה אני טוב ובמה לא ולכן אני יודע אם כדאי לי לפתוח עסק בצפון אמריקה ואם כן אז במה. השאלה המיידית היא: האם אתה יודע? אני לא מנסה לשים רגליים, רק להזהיר מפני "בחו"ל זה שונה" שזה סימפטום מאוד נפוץ אצל כל מהגר (ואתה מהגר ברגע שעברת לגור בחו"ל). אם לא היית עצמאי בישראל, שזה הCOMFORT ZONE שלך, יהיה לך יותר קשה להיות עצמאי מייד בחו"ל (הכל אפשרי, ובסופו של דבר אצלך התשובה אבל תחשוב על זה).

אולי שווה לך לעבוד פה ואז לפתוח עסק, זה פשוט מעבר יותר חלק.
NVP:
http://www.ivey.uwo.ca/nvp

http://iveymbaa.ca/?q=users/entrepreneur-club
הCLUB בדיוק מחליף מנהלים עכשיו (שני חבר'ה מהמחזור שלי לוקחים בעלות) אז יכול להיות שאם תשלח אימייל יקח יותר זמן לקבל תשובה

מקווה שעזרתי
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Ross ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 29 באוגוסט 2009 ב 01:45 Ross  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 24

היי,יניב!
תודה רבה על התשובה.יש לי עוד הרבה שאלות לגבי IVEY.אפשר לפנות אליך במייל?
תודה,רוס

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט nyaniv ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 29 באוגוסט 2009 ב 02:40 nyaniv  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

tnathan.mba2010@ivey.ca
תרגיש חופשי,
יניב
חזרה לראש העמוד
 כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <1 2345>
  שתף שיחה   

הרשאות פורום  הצג תפריט