MBA Chances עמוד הביתHaas_business_school Booth_business_school Columbia_business_school Harvard_business_school INSEAD_business_school Kellogg_business_school London_business_school Sloan_business_school Stern_business_school Stanford_business_school Wharton_business_school
  הודעות חדשות הודעות חדשות הזנת RSS - חדשות MBA בארץ!
  שאלות ותשובות שאלות ותשובות  חיפוש בפורום   הירשם הירשם  היכנס היכנס

חדשות MBA בארץ!

 כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <12
הודעה
  שיחה חיפוש שיחה חיפוש  אפשרויות שיחה אפשרויות שיחה
כותב
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Galip ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 21 באוקטובר 2006 ב 19:01 Galip  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group


הצטרף: 23 בספטמבר 2006
מצב: לא מחובר
נקודות: 13

To: Galip


דרישות ידע קודם באוניברסיטאות:
 
אוניברסיטת תל אביב: יש להוכיח ידע קודם בשלושה נושאים: מבוא למערכות מידע, מבוא לכלכלה, ומתמטיקה למנהל עסקים. ניתן לעשות זאת על סמך לימודים קודמים או על סמך עמידה בהצלחה בבחינות בנושאים אלו (ניתן להירשם לקורסים ו/או רק לגשת לבחינה).
 
אוניברסיטת בן-גוריון: יש להשלים את לימודי קורסי ההשלמה תוך שלושה סמסטרים מתחילת הלימודים. הקורסים הם: יישומי מחשב לניהול א' + ב', סטטיסטיקה בניהול, שיטות כמותיות בניהול, כלכלה ניהולית, מדעי ההתנהגות במנהל, מימון, ניהול השיווק וחשבונאות. ניתן לקבל פטורים על סמך לימודים קודמים או מעבר הבחינה (ניתן גם לא להירשם לקורס)
 
האוניברסיטה העברית: לימודי ההשלמה מחולקים לשניים: לימודי תשתית, הכוללים מתמטיקה וסטטיסטיקה למנהל עסקים, כלכלת עסקים א' + ב' ומבוא למיקרו מחשבים, ולימוד יסודות הכוללים מבוא לחשבונאות, מבוא למימון, ניהול השיווק, התנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש, מודלים כמותיים בניהול ומערכות מידע בניהול. ניתן לקבל פטורים על סמך לימודים קודמים, כאשר קורסי התשתית אינם מזכים בנקודות זכות ולימודי היסודות כן, כך שאם מקבלים פטור על קורס כלשהו יש לקחת קורס אחר (בחירה) באותו היקף נקודות זכות.
 
הטכניון מנהיג 3 תוכניות על פי הרקע האקדמי של הסטודנט. המסלול לבוגרי הנדסה, מדעים מדוייקים ומדעי החיים הוא הקצר ביותר מבחינת נקודות זכות לתואר (וכולל בתוכו קורסי השלמה בנושאים כלכליים). המסלול השני מיועד לבוגרי כלכלה/מנהל עסקים/חשבונאות וכולל השלמות בנושאים מדעיים, והמסלול השני מיועד לבוגרי שאר התארים והוא הארוך ביותר משום שהוא כולל את שני סוגי קורסי ההשלמה.
 
אוניברסיטת בר אילן: נדרשים קורסי השלמה בנושאים הבאים: מתמטיקה, סטטיסטיקה למינהל-עסקים, מבוא לכלכלה, כלכלת עסקים מיקרו, מקרו כלכלה. יש לסיימם בממוצע מעל 76 בשנה הראשונה ללימודים. ניתן לקבל פטור על סמך לימודים קודמים.
 
הערה: במילים "פטור על סמך לימודים קודמים" הכוונה היא לכך שעם הגשת מסמכים המעידים על לימודי קורס זהה או דומה במוסד לימודים מוכר, ועדת הקבלה תשקול את נתינת הפטור, וכמובן כל מוסד לימודים עובד על פי אמות המידה המקובלות עליו.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Galip ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 27 באוקטובר 2006 ב 00:27 Galip  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group


הצטרף: 23 בספטמבר 2006
מצב: לא מחובר
נקודות: 13

To: Galip


MBA באוניברסיטה העברית:
בשביל להתקבל למסלול המחקרי, המאפשר מעבר לדוקטורט לאחר מכן, יש לסיים את שנה א' של ה- MBA עם ממוצע 90 לפחות. ה- MBA בעברית מאפשר מגוון רחב של התמחויות – מאסטרטגיה עסקית ויזמות ועד חקר ביצועים, מימון, חשבונאות ואף מערכות מידע והתנהגות ארגונית.

בביה"ס קיימים מתקני לימוד מיוחדים: חדר עסקאות המצויד בכל האמצעים להדמיית מסחר אמת בזמן אמת, מעבדת הדמיית קניות, ומערכת ERM של SAP המאפשרת התנסות במערכת ניהול מידע שקיימת אצל מרבית הארגונים.

בביה"ס פרסומים רבים למלגות וקרנות המיועדות בעיקר לתלמידי מחקר בתואר שני ושלישי, כולל מלגות מחייה, פטור משכר לימוד ומלגות ללימודים בחו"ל (בעיקר לדוקטורט). שווה לבדוק!

בנוסף, ביה"ס למנהל עסקים בעברית מציע שתי תוכניות למנהלים: התמחות בניהול אינטגרטיבי (EMBAIM), כולל שבוע לימודים בניו-יורק, והתמחות במימון, בנקאות, שוק ההון והנדסה פיננסית – למנהלים בתחום.  בתוכניות אלה, הלימודים אינם במתכונת מלאה אלא פעמיים בשבוע במטרה לשלב עבודה עם הלימודים.
רציניים בעברית!

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Galip ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 01 במאי 2007 ב 23:52 Galip  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group


הצטרף: 23 בספטמבר 2006
מצב: לא מחובר
נקודות: 13

To: Galip


לימודי MBA בהתמחות בין-לאומית
 
בעידן בו כל העולם הופך להיות כפר גלובלי קטן אחד, מוסדות לימוד רבים מתחילים לשים דגש על מסלולים בעלי אוריינטציה בינלאומית. נדמה, כי הדבר רלוונטי במיוחד בתחום לימודי ה-MBA. להלן סקירה קצרה על תוכניות בינלאומיות במוסדות שונים:
אוניברסיטת בן גוריון: תכנית MBA למצויינים מנוהלת בשיתוף פעולה עם סגל בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק. הלימודים נמשכים 13 חודשים ומחולקים ל- 4 סמסטרים אינטנסיביים בני 12 שבועות כל אחד, כאשר הלימודים מתקיימים 4 ימים בשבוע. צוות המרצים כולל מרצים אורחים מאוניברסיטאות מובילות בארה"ב ובעולם. השיעורים כולם ניתנים בשפה האנגלית.
אוניברסיטת בר אילן: תכנית IMBA (International MBA), נבנתה על בסיס תכנית ה-MBA בעברית של האוניברסיטה, תוך שימת דגש על האתגרים שמציבים לנו הגלובליזציה והיזמות הבינלאומית. הלימודים נמשכים שנה, ומחולקים לחמישה מיני-סמסטרים בני 6-8 שבועות, ובנוסף מיני סמסטר של הכנה בן 4 שבועות. הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב, וכן בימי שישי. השיעורים כולם ניתנים בשפה האנגלית.
אוניברסיטת חיפה: תכנית International MBA in English היא תכנית המבוססת על תכניות הלימודים בבתי הספר למנהל עסקים הטובים בעולם. התכנית בעלת הסתכלות גלובלית עם דגש אזורי על המזרח התיכון והמזרח הרחוק (בעיקר יפן, סין והודו). הלימודים נמשכים שנה, ומחולקים לשבע יחידות בנות 9 שבועות ,פחות או יותר, כל אחת. הלימודים מתקיימים יום בשבוע בשעות הצהריים והערב, ובנוסף ימי שישי אחת לשבועיים. השיעורים כולם ניתנים בשפה האנגלית.
אוניברסיטת תל-אביב: תכנית Kellogg-Recanati International Exclusive MBA נערכת בשיתוף עם בית הספר למנהל עסקים Kellogg שבאוניברסיטת Northwestern, ארה"ב. הלימודים נמשכים שנתיים, ומחולקים ל-14 יחידות. כמחצית מן היחידות הן בנות 5 שבועות כאשר הלימודים מתקיימים יום בשבוע אחר הצהריים וכן בימי שישי. כ-5 יחידות הן יחידות אינטנסיביות הנמשכות שבוע אחד בו מתקיימים לימודים במשך חמישה או שישה ימים. 2 יחידות נוספות נערכות במתכונת סמי-אינטנסיבית, הנמשכת שבועיים עבור כל יחידה במהלכם מתקיימים שלושה ימי לימודים. יצויין כי שתי יחידות הלימוד הראשונות בשנה השנייה נערכות בקמפוס ביה"ס למנהל עסקים Kellogg, בארה"ב.
 המכללה למנהל: תכנית התמחות MBA בניהול בינלאומי היא פיתוח של המכללה למנהל. לתכנית ניתן ייעוץ אקדמי של פרופ' סטיב קוברין מבית הספר למינהל עסקים ע"ש Wharton מאוניברסיטת פנסילבניה. הלימודים נמשכים 3 סמסטרים עוקבים (ללא סמסטר קיץ), כאשר הלימודים מתקיימים יום בשבוע אחר הצהריים וכן בימי שישי. בנוסף לפני תחילת לימודי התכנית יתקיימו לימודי השלמה במשך 6 שבועות, באותה מתכונת לימודים. חלק מן השיעורים ניתנים בשפה האנגלית.

חזרה לראש העמוד
 כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <12
  שתף שיחה   

תגובה מהירה
שם:

הודעה:
   לא ניתן לעקוב אחר קישורים מהפורום הזה
 אפשר קודי פורום
קוד אבטחה:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh רענן תמונה
Powered by Web Wiz CAPTCHA version 4.03 wwf
Copyright ©2005-2013 Web Wiz
אנא הזן את קוד האבטחה בדיוק כפי שמופיע בתמונה
הדפדפן שלך חייב לאפשר קוקיס.

הרשאות פורום  הצג תפריט

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

העמוד הזה נוצר ב .141 שניות.