MBA Chances עמוד הביתHaas_business_school Booth_business_school Columbia_business_school Harvard_business_school INSEAD_business_school Kellogg_business_school London_business_school Sloan_business_school Stern_business_school Stanford_business_school Wharton_business_school
  הודעות חדשות הודעות חדשות הזנת RSS - ביקרת בקמפוס? אנא עדכן
  שאלות ותשובות שאלות ותשובות  חיפוש בפורום   הירשם הירשם  היכנס היכנס

ביקרת בקמפוס? אנא עדכן

כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <1 1819202122>
הודעה
  שיחה חיפוש שיחה חיפוש  אפשרויות שיחה אפשרויות שיחה
כותב
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Roy Ben-Ami ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 14 באוגוסט 2009 ב 07:33 Roy Ben-Ami  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

מצב: לא מחובר
נקודות: 94

To: All

הי יאיר,

אוקטובר זו תקופה מצוינת (חודש אחרי תחילת הלימודים) ותוכל להיכנס לשיעורים ולדבר עם סטודנטים שנה ראשונה ושנייה.

יש בסלואן תוכנית "שגרירים" ששווה לך להירשם אליה הכוללת שיחה עם האדמישנס אופיס, ארוחת צוהריים עם התלמידים וכניסה לשיעור אחד או שניים. עוד מידע ניתן למצוא כאן: http://mitsloan.mit.edu/mba/admissions/visit.php

תרגיש חופשי לפנות אלי בשאלות: roy.ben_ami ב- sloan.mit.edu
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט ehudger ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 14 באוגוסט 2009 ב 12:34 ehudger  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 77

To: Yair

אהלן יאיר,

בתור מי שביקר בשתי האוניברסיטאות בניו יורק שנה שעברה רציתי להפנות אותך למה שכתבתי אז, יש שם גם הסברים לגבי איך מתנהלים הביקורים בבתי הספר ואיך נרשמים אליהם:

http://www.mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=206&ThreadPage=23

בנוסף אני ממליץ לך ליצור קשר מעל דפי הפורום עם סטודנטים בבתי הספר הספציפיים. כל מי ששוחחתי איתו היה נורא נחמד וכולם הציעו להראות את בית הספר והסביבה אם וכאשר אגיע.

תהנה מהביקורים ובהצלחה,

אהוד

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Yair ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 17 באוקטובר 2009 ב 23:29 Yair  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 59

To: ehudger

שלום לכולם,
בשבוע שעבר חזרתי מטיול של שבוע וקצת בניו יורק. במהלך הטיול נסעתי לבוסטון ליומיים וביקרתי ב-MIT, אליהם אני מתכנן להגיש אפליקיישן בסבב 1 השנה (עוד עשרה ימים). בנוסף, כשהייתי בניו יורק ביקרתי ב-NYU (אליהם אני מתכנן להגיש אפליקיישן בסבב 1 בעוד כחודש) וקולומביה (אליהם כבר הגשתי לפני שלושה שבועות).

אני אפצל את סיכום הביקורים האלה לשלושה חלקים. החלק הנוכחי יהיה על הביקור ב-MIT. את השניים הבאים אני אכתוב בתקווה במהלך השבוע הקרוב. אני מקווה שהסיכום הזה יעזור לאנשים שמתכננים לערוך ביקור בעצמם.
חלק 1 – MIT Sloan:
הבית ספר הראשון שביקרתי בו היה MIT Sloan. כחודש לפני שנסעתי לארה"ב נרשמתי ל-Ambassadors Program ש-Sloan מציעים. במסגרת התוכנית (מספר המקומות מוגבל) משתתפים ב-Information session  עם מישהו מה-Admissions office, ממשיכים לשיעור ומסיימים בארוחת צהריים עם סטודנטים משנה ראשונה (אולי גם שנייה, לא בטוח).
הלימודים ב-Sloan מתקיימים בעיקר בשני בניינים שנמצאים אחד מול השני. הבניינים לא יפים באופן מיוחד, אבל עכשיו בונים שם בניין חדש. את ה-Information session הנחה בחור מאוד חביב בשם וויל מקריס, סוג של יועץ בבית הספר. שנתן בהתחלה סקירה כללית שכבר שמעתי על Sloan. בהמשך הוא ענה לשאלות של המשתתפים. בין היתר הוא דיבר קצת על ה-Cover letter הנדרש באפליקיישן (אמר שהם רוצים לדעת איך הגעת לאיפה שאתה, ושכדאי שהוא ישמש כמעין מסגרת/תקציר לשאר החיבורים), נתן נתוני קבלה משנה שעברה (4,200 הגשות, 1,000 הוזמנו לראיון, 400 התקבלו), וסיפר שה-Admissions office עושים הכל (קריאת האפליקיישנים והראיונות עצמם). אני שאלתי אותו מה הגישה לשירות הצבאי, והוא אמר שהם מבינים שעבור ישראלים הצבא הוא נסיון תעסוקתי לכל דבר.
בהמשך השתתפתי בשיעור Financial accounting, שהזכיר לי (ובצדק) את הקורס "חשבונאות למהנדסים" שהשתתפתי בו באוניברסיטה. השיעור היה בסה"כ נחמד, וחשבתי שהמרצה היה די טוב ומאוד מצחיק (בסוף השיעור הוא הקריא Ode to cash flow שהיה משעשע). היה נראה שהמרצה מפנה הרבה מאוד שאלות לכיתה, וגם אהבתי את העובדה שהוא פנה לתלמידים בשם והיה נראה שהוא זוכר את השמות טוב (על אף שלהרבה מהסטודנטים היה תג שם). אני מאמין שזה קורה ברוב השיעורים וברוב האוניברסיטאות, אבל עדיין כמי שלמד באוניברסיטת תל אביב זה היה מאוד חדש עבורי...
על החלק של ארוחת הצהריים דילגתי כדי להיפגש עם נועם, סטודנט שנה ראשונה ישראלי שלומד שם (שלמרות שכבר הודתי לו זה נראה לי מקום מתאים להודות לו שוב). בהתחלה הצטרפתי לנועם להרצאת אורח של VP מנסטלה, שנראה שהמטרה שלה הייתה בעיקר ליצור קשרים עם הבית ספר והקהילה (לא היה שם כל כך תוכן ממשי). בהמשך הלכתי עם נועם לשיעור שהיה לו בשם Communication for Managers. אני לא יודע איך השיעור בדרך כלל, אבל כשאני הייתי הוא היה מאוד כיף – בשיעור שיחקנו משחק קלפים שאמור להמחיש יצירת תקשורת עסקית בסביבה זרה. הקונספט היה של סטודנטים שמסתובבים בכיתה ומדברים אחד עם השני, ולא שיעור רגיל של ישיבה בכסאות. בשיעור פגשתי סטודנט ישראלי שנה ראשונה נוסף שלומד שם, עמית (שגם הוא היה מאוד נחמד).
בגדול מאוד התרשמתי מבית הספר – אווירה יחסית רגועה ואינטימית. ואולי הייתי קצת מושפע מהעיר בה הוא נמצא, קיימברידג', שלא הסתובבתי בה יותר מדי אבל מהמעט שכן היא נראית כמקום יפה ושקט, עם אווירה סטודנטיאלית ברורה (בנוסף ל-MIT ממוקם בה גם הארוורד). האנשים בבית הספר נראים ברמה מאוד גבוהה, וכולם היו מאוד ידידותיים. בנוסף הם מאוד חזקים בתחום הטכנולוגיה והיזמות שזה התחום שבאופן אישי הכי מעניין אותי. הדבר שמפחיד אותי בעיקר זה מזג האוויר בבוסטון בחורף, אבל זה ממש לא Deal breaker מבחינתי.

אם למישהו יש שאלות אני אשמח לענות.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט yossipollak ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 20 באוקטובר 2009 ב 14:15 yossipollak  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 38

האם ביקור בקמפוס משפיע על סיכויי הקבלה? (מראה שאתה רציני ומשקיע)
- בהתחשב בכך שראיון, אם וכאשר, יתבצע בטלפון.

אני טס לחוף המערבי מטעם העבודה, ושוקל לעבור בבוסטון כדי לבקר ב- MIT ו- HBS, אליהם אני מגיש אפליקיישן.

תודה,
יוסי
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Yair ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 20 באוקטובר 2009 ב 16:19 Yair  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

To: yossipollak

היי יוסי,

לדעתי ביקור בקמפוס יכול להשפיע במידה כלשהי על סיכויי הקבלה שלך (אמנם ברוב המקרים לא במידה רבה אבל עדיין). מעבר לזה, ביקור בקמפוס יכול להיות מצויין גם במובנים אחרים, למשל לעזור לך להחליט אם בית הספר מתאים לך, אם העיר שבה הוא נמצא מתאימה לך, וכו'.

בדרך כלל אם ביקרת בקמפוס תוכל לרשום על זה אחרי זה בחיבורי ההרשמה כמה משפטים, ובמקרים מסויימים (לדוגמה ה-Cover letter של MIT) אפילו קצת יותר. בנוסף תוכל לנסות ליצור קשרים (למשל במהלך השתתפות ב-Information Session) עם נציגים רשמיים של בית הספר, וכמובן עם סטודנטים נוכחיים (שיכולים לענות גם על שאלות שקשורות לחיים הסטודנטיאליים והאווירה בקמפוס).

אם תצטרך מידע לגבי תכנון הביקור ב-MIT אני אשמח לעזור.

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט epony ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 20 באוקטובר 2009 ב 22:12 epony  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 940

To: yossipollak

יש בתי"ס שביקור בהם לפני הגשת האפליקיישן אכן משפר את סיכויי הקבלה - כדאי לשאול את גילעם לגבי בתי"ס ספציפיים...

באופן כללי, אני ממליץ בחום לכל מי שיכול לבקר בכל בתיה"ס שבהם הוא מעוניין, כי התרומה של ביקור כזה לכל מועמד היא לדעתי משמעותית מאוד(!), וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. ביקור בקמפוס יכול לחדד לך מאוד את מושג ה-Fit לתכנית הספציפית. זה הפרמטר הכי חשוב לעניות דעתי בהחלטה האם להגיש מועמדות לתכנית כזאת או אחרת ואיך לתעדף אותה מול תכניות אחרות.
2. ביקור בקמפוס יכול להעניק לך חוויות שתוכל לשלב בחיבורים - מה שיכול לבדל אותך ביתר קלות ממועמדים אחרים...

בהצלחה!

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט yossipollak ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 21 באוקטובר 2009 ב 08:40 yossipollak  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 38

איפוני, יאיר, תודה על התגובות.

השאלה שלי היא יותר לגבי האם ועדת הקבלה מתייחסת לזה איכשהו.
לפני שנה וחצי הגעתי בשתי הזדמנויות שונות לבוסטון, וביקרתי ב- MIT והרוארד, אני מניח שאוכל לשאוב מזה משהו לאפליקיישן, אבל כיון שזה היה לפני שנכנסתי עמוק לעניין ה- MBA, לא תיאמתי את הביקור; אני מנסה להבין אם יש ערך משמעותי בלהגיע ולתאם - מבחינת סיכויי הקבלה.
אני אנסה לשאול את גילעם.

יוסי
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט Yair ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 23 באוקטובר 2009 ב 02:10 Yair  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

שלום לכולם,
אני ממשיך בסיכום הביקור שלי במספר בתי ספר בחוף המזרחי (MIT, NYU וקולומביה). והפעם, NYU.

חלק 2 – NYU Stern:
NYU היה הבית ספר השני שביקרתי (אחרי MIT). את עצם העובדה ש-NYU ממוקם בניו יורק אני מאמין שאין צורך לציין. אני רק אגיד שהוא נמצא במיקום מצויין בתוך מנהטן - גריניץ' וילג'. הקמפוס מפוזר על פני הרבה רחובות באיזור, אבל ל-Stern יש רק בניין אחד. הסטודנטים גרים בכל רחבי מנהטן (תודות לסאבווי), והמעונות נמצאים ב-Union Square.
לפני הביקור תיאמתי עם סטודנטית ישראלית בשם תמר להיפגש איתה שם ולהצטרף אליה לשיעור. כשישבנו בקפיטריה יצא לי להיפגש עם שני סטודנטים ישראלים נוספים משנה ראשונה (יוני ורון) שגם איתם יצא לי לדבר קצת עוד לפני הביקור. שלושתם היו מאוד מאוד נחמדים ואפילו הזמינו אותי למפגש של סטודנטים יהודים מבית הספר ומקולומביה, שלצערי הרב לא יכולתי להגיע אליו. למעשה שלושתם הם הסטודנטים הישראלים היחידים במחזור שהתחיל עכשיו (למרות שיש סטודנטים נוספים עם הורים ישראלים או קשר ישראלי אחר). בשנה שנייה יש יותר אם הבנתי נכון (7 בערך).
תוכנית הביקור שלי הייתה להשתתף בשיעור ואחר כך להשתתף ב-Information session וסיור בבניין. אפשר גם להירשם דרך האתר לביקור בשיעור, אבל ההרשמה נפתחה יחסית מאוחר כשכבר הייתי בניו יורק והעדפתי להישאר עם התוכנית המקורית. כנראה שעשיתי בחירה חכמה, כי באופן אישי מאוד נהנתי מהשיעור שהשתתפתי בו (Foundation of Finance, שיעור ליבה לשנה ראשונה), שהיה ממש מעניין (ואולי לא כולם יסכימו איתי בעניין הזה). המרצה, פרופסור בשם Stijn Van Nieuwerburgh, היה מצויין, והשיעור ממש זרם.
אחרי השיעור המשכתי ל-Information session, שהתנהל בצורה של סיור במקומות מרכזיים בבניין, בהדרכת שלושה סטודנטים משנה שנייה. מספר המשתתפים היה גדול יחסית ל-MIT (בערך 30 לעומת 10 ב-MIT). בין השאר ביקרנו ב-Office of Career Development, אחת מנקודות החוזק של בית הספר. המשרד נותן לסטודנטים סיוע במציאת עבודה, כולל כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות, וכו'. מעבר לזה רוב המידע שהועבר היהדי טריוויאלי, ואפשר היה לשמוע את אותו הדבר ב-Information session שהיה לפני שבוע בתל אביב. 
בסוף הסיור דיברו קצת על האפליקיישן. שני פרטים חשובים בהקשר הזה (שאני באופן אישי לא ידעתי):
1. למי שמגיש בסבב הראשון יש עדיפות במתן מלגות, שכדי לקבל אותן אין צורך בחיבורים נוספים (העדיפות היא בגלל ששיטת החלוקה היא כל הקודם זוכה), וכן יש לו אפשרות לקיום ראיון שלא באוניברסיטה עצמה (כלומר מי שמגיש בסבב שני ומעלה יצטרך להגיע לראיון בניו יורק במידה ויוזמן, למרות שאני תמיד אשמח לסיבה לבקר בניו יורק :).
2. הראיונות הם תמיד פנים מול פנים, ולא מדובר ב"ראיונות עיוורים" כמו בהרבה מקומות אחרים – המראיין יקרא את האפליקיישן לפני ויכיר די טוב את המרואיין. בנוסף, המקום הכי קרוב לישראל שבו מתקיימים ראיונות הוא לונדון. אין אפשרות להתראיין בארץ.

זהו. הסיקור האחרון שלי (בתקווה במהלך הסופ"ש) יהיה על הביקור בקולומביה (יום שלישי מתוך שלושה ימים רצופים של ביקורים).
לילה טוב!

חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט tomstav ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 08 בדצמבר 2009 ב 20:23 tomstav  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 6

שלום לכולם, לפני זמן מה נסעתי לארה"ב לצורך ביקור במספר בתי ספר למינהל עסקים שאני מעוניין בהם.

הביקור שלי התרכז בבתי ספר שנמצאים בחוף המזרחי, והיום אתחיל בלספר על החוויות שלי מהביקור בבית הספר הראשון – Kenan-Flagler School of Business.

קצת רקע על בית הספר – Kenan-Flagler הוא בית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת North Carolina (כן כן, האוניברסיטה אשר יש לה קבוצת כדורסל מובילה ב-NCAA). בית הספר ממוקם בעיר קטנה בשם Chapel Hill אשר נמצאת במדינת North Carolina.

מבחינת הדירוגים, לבית הספר יש מוניטין טוב והוא מדורג באופן כמעט קונסיסטנטי במסגרת 20 בתי הספר המובילים בארה"ב.

ועכשיו לתכ'לס – כשהגעתי לעיר 2 סטודנטים ישראלים אשר לומדים בבית הספר (רזי אברם ותומר דבש) עשו לי סיור במיקומים המרכזיים של Chapel Hill ונוכחתי לראות שמוסדות האוניברסיטה השונים למעשה פרוסים בחלקים שונים של העיר (מעין מקבצים של כמה בניינים יחדיו בכל מיקום). בית הספר למינהל עסקים עצמו נמצא בחלק פסטורלי ונפרד של העיר. הבניין עצמו מרשים ומרווח ביותר – בכניסה יש מדשאות ופסלים מרשימים ובתוככי הבניין יש תמונות רבות של אישים חשובים אשר קשורים למורשת הבית ספר. הכל מעוצב ברמה מאוד גבוהה שמעידה על כך שהושקע המון כסף על מנת להנעים עד כמה שאפשר את שהותם של הסטודנטים בבניין.
הביקור שלי למעשה החל בחדר ה-Admissions ואני חייב לציין שמכל בתי הספר שביקרתי בהם, אנשי הקבלה כאן היו הכי נחמדים שזה בהחלט פלוס. לאחר מכן, הצמידו לי סטודנטית נחמדה בשם Utopia Best שליוותה אותי לשיעור בנושא התנהגות ארגונית. השיעור דן בבעיות בהן נתקלו יזמים אמריקנים בניסיונם לשווק בירה בסין. השיעור התנהל במתכונת של Case Study, מה שאומר שהסטודנטים קיבלו חומרים לפני השיעור והיו צריכים לנסח תגובות לתשובות למקרה ויתקילו אותם בשיעור. השיעור עצמו היה מאוד מעניין, וניכר כי למרצה ניסיון רב בתחום סין בכלל ובתחום השיווק וההתנהגות הארגונית בפרט. לאחר השיעור המרצה ניגש אליי ושאל אותי מה חשבתי על הדיון, וזה היה הפתיח לדיון שנמשך כמעט חצי שעה בו הוא סיפר לי על הניסיון שלו בסין, על הפתרון לקייס ועל הלימודים בבית הספר בכלל.

אחרי השיעור, השתתפתי בסיור שכלל קבוצה מצומצמת של 4 מבקרים כך שחווינו למעשה סיור כמעט אישי. במהלך הסיור ראיתי כי קיימים בבית ספר חדרי קבוצות רבים (שמשמשים לצורך עבודה בקבוצות) וכן כי כל חדר וחדר כזה מצויד במיטב הטכנולוגיה כולל מסכי פלזמה ענקיים לצורך הקרנת מצגות וכו'. מעבר לכך, בבית הספר קיימים גם מספר חדרי זולה ויש גם קפיטריה ענקית עם מבחר רב של סוגי מזון במחירים ממש זולים וברמה שלא תבייש מסעדה טובה.

במהלך הסיור, סיפר לנו המדריך על הייחוד של הבית ספר – פיתוח מנהיגות. בית הספר שם דגש עיקרי על תחום זה ולמעשה מציע תוכנית מובנית לפיתוח יכולות מנהיגות לכל סטודנט MBA אשר מתחיל ללמוד במסגרת המוסד. ישנן פעילויות רבות לפיתוח המנהיגות, כמו סימולציה בה נדרשים לפטר עובדים, משחק בו נדרשים לקבל החלטות מול פאנל של שופטים, שיחות מאורגנות עם מנהיגים עסקיים בהם הם מספרים על סגנון המנהיגות שלהם. בקיצור, מי שמחפש לפתח באופן משמעותי את יכולות המנהיגות שלו, זה המקום.

אני אישית התרשמתי מאוד מהבית ספר לאחר הביקור, והגשתי אליו אפליקציה לא ממזמן. אשמח לענות על כל שאלה בנוגע לבית הספר לכל המעוניין.
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט dvasht ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 10 בדצמבר 2009 ב 15:29 dvasht  הצג תפריט
Guest Group
Guest Group

נקודות: 156

To: tomstav, All

את האמת, האוכל בקפיטריה לא משהו...

חזרה לראש העמוד
 כתוב תגובה כתוב תגובה עמוד  <1 1819202122>
  שתף שיחה   

הרשאות פורום  הצג תפריט

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.