MBA Chances עמוד הביתHaas_business_school Booth_business_school Columbia_business_school Harvard_business_school INSEAD_business_school Kellogg_business_school London_business_school Sloan_business_school Stern_business_school Stanford_business_school Wharton_business_school
  הודעות חדשות הודעות חדשות הזנת RSS - ללמוד באירופה או ארה’’ב?
  שאלות ותשובות שאלות ותשובות  חיפוש בפורום   הירשם הירשם  היכנס היכנס

ללמוד באירופה או ארה’’ב?

 כתוב תגובה כתוב תגובה
הודעה
  שיחה חיפוש שיחה חיפוש  אפשרויות שיחה אפשרויות שיחה
כותב
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט mickeyme ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו שיחה: ללמוד באירופה או ארה’’ב?
    פורסם: 14 בנובמבר 2012 ב 10:00
mickeyme הצג תפריט
Guest Group
Guest Group


הצטרף: 01 בנובמבר 2012
מצב: לא מחובר
נקודות: 14
שלום לכולם,

אני מתלבט האם ללמוד באירופה או ארה"ב?
אשמח לשמוע לדעתכם איפה כדאי יותר לנסות והאם זה בכלל משנה.
עד כמה משנה הדירוג של המקום הנבחר?
עד כמה תשפיע עליי לטובה או לרעה העובדה שאני לא דובר את שפת המקום במידה וזה לא באנגליה או ארה"ב?
האם לימודים בINSEAD יפריעו לי למצוא עבודה טובה כי אני לא דובר את שפת המקום?
האם יש הבדל בעובדה שחלק מהמקומות מציעים מסלול של שנה מול שנתיים?
האם יש הבדל משמעותי במחירים והוצאות המחיה שכדאי לקחת בחשבון?

תודה רבה לכולם,
מיקי
חזרה לראש העמוד
 אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה   תודה (0) תודה(0)   ציטוט epony ציטוט  כתוב תגובהתגובה קישור ישיר להודעה זו פורסם: 21 בנובמבר 2012 ב 13:53 epony הצג תפריט
Guest Group
Guest Group


הצטרף: 07 ביולי 2004
מצב: לא מחובר
נקודות: 940

To: mickeyme


טוב, אז ככה:

 • המשמעות הכי חשובה של ההחלטה איפה ללמוד מבחינה גיאוגרפית היא איפה תעבוד אח"כ - אם אתה רואה את עצמך בארה"ב, עדיף ללמוד בארה"ב, ואם אתה מעדיף לעבוד באירופה, אז עדיף ללמוד שם.
 • בגדול הדירוגים פחות קריטיים ברמות הכי גבוהות (10-20 בתיה"ס המובילים בעולם, נגיד...) מבחינת איכות הלימודים נטו - יותר חשוב למצוא את ביה"ס המתאים לך אישית הכי טוב מבחינת מיקום, התמחות, גודל המחזור, אופי הלימודים, וכיו"ב.
 • אי-ידיעת השפה המקומית במקום שבו אתה מעוניין לעבוד אחרי הלימודים היא מכשול לא קטן, ובהרבה מקרים תמנע ממך מלמצוא עבודה שם. יחד עם זאת, במקומות רבים יש משרות בחברות בינ"ל שבהן השפה הרשמית היא אנגלית, אבל בכל מקרה עדיף להפגין שליטה מינימלית בשפה המקומית.
 • על אף האמור לעיל לגבי הקשר בין מקום הלימודים למקום העבודה, INSEAD נחשב לביה"ס הכי בינ"ל מהתכניות המובילות בעולם, והוא די חריג בנוף מהבחינה הזאת (בין היתר מכיוון שיש לו קמפוס אחד בצרפת וקמפוס אחד בסינגפור...) - פחות ממחצית מהבוגרים ב-2011 נשארו במערב אירופה, כאשר כ-75% מהם עברו לאנגליה, ורק כ-10% מהמחזור נשאר בצרפת.
  מבין הבוגרים הישראלים, בין רבע לחצי מהם חוזרים לארץ מייד אחרי הלימודים (כמעט תמיד מתוך בחירה ולא כי אין להם אפשרויות אחרות), והשאר מוצאים עבודה בחו"ל (לרוב בלונדון, אבל גם בסינגפור, ארה"ב, צרפת, הולנד, הונג קונג וכיו"ב...)
 • ההבדלים העיקריים בין מסלול של שנה למסלול של שנתיים הם מבחינת עלויות היותר נמוכות משמעותית בתכניות הקצרות יותר, לעומת ההזדמנות לעשות התמחות ו-"לקחת את הזמן" למצוא את עצמך שמציעות התכניות הארוכות יותר. כדאי לציין שיש היום יותר ויותר תכניות קצרות יותר שכוללות אפשרות להתמחות קיץ (מחזור ינואר ב-INSEAD למשל...)
  מכאן, שאם השיקול הכלכלי הוא הכי חשוב, אז כנראה שעדיף ללכת על תכנית קצרה יותר. אם השיקול המקצועי יותר חשוב (ובטווח הארוך הוא יותר משמעותי מעלות ה-MBA וכל מה שמסביב), ואתה רוצה לעשות שינוי מהותי (למשל עו"ד או מהנדס שרוצה לעבור לתחום הפיננסים), אזי תכנית הכוללת התמחות היא עדיפה (ובמקרה הספציפי של בנקאות השקעות, תכנית של שנתיים "פרופר").
 • ככל שהתכנית מדורגת גבוה יותר, כך השכ"ל גבוה יותר. כמו-כן, תכניות הממוקמות במרכזי ערים גדולות (לונדון וניו-יורק למשל) כרוכות בעלויות מחיה גבוהות יותר. תכניות הממוקמות בערים קטנות יחסית (למשל INSEAD, דיוק ועוד רבות אחרות) נחשבות לזולות יותר מבחינת עלויות מחיה (אבל ייתכן שיהיה צורך לקנות רכב...) - לדוגמה, סה"כ ההוצאה הממוצעת ל-MBA של שנתיים ב-LBS שבלונדון היא בערך 100,000 פאונד כולל הכל, בעוד שההוצאה לשנה אחת ב-היא בערך 80,000 יורו כולל הכל - כלומר MBA בלונדון עולה כמעט 50% (או למעלה מ-200,000 ש"ח) יותר מתואר בצרפת ו/או סינגפור..!
  לעומת זאת, MBA ב-5-10 התכניות המובילות בארה"ב יעלה בערך $210,000, לעומת כ-$170,000 בתכניות בעשירייה השניה, כך ש-LBS (שהיא אולי התכנית הכי יקרה באירופה) היא למעשה זולה יותר גם מהתכניות בעשירייה השניה בארה"ב.

בהצלחה!

אור

חזרה לראש העמוד
 כתוב תגובה כתוב תגובה
  שתף שיחה   

תגובה מהירה
שם:

הודעה:
   לא ניתן לעקוב אחר קישורים מהפורום הזה
 אפשר קודי פורום
קוד אבטחה:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh רענן תמונה
Powered by Web Wiz CAPTCHA version 4.03 wwf
Copyright ©2005-2013 Web Wiz
אנא הזן את קוד האבטחה בדיוק כפי שמופיע בתמונה
הדפדפן שלך חייב לאפשר קוקיס.

הרשאות פורום הצג תפריט

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

העמוד הזה נוצר ב .078 שניות.